Dlaczego warto postawić na firany?

Do niedawna firany w głównej mierze kojarzyły się wszystkim z fantazyjnie upiętymi tkaninami oraz z dodatkami, które mniej lub więcej pasują do panujących trendów. W dzisiejszych czasach, jeżeli mówimy o firanach, to powinniśmy mieć na uwadze prosto upięte i schludne materiały, z których są wykonane. 

Firany jako funkcjonalny dodatek ocieplający wnętrze

Dobrze dobrane firany potrafią zachęcić do wejścia do pomieszczenia. To właśnie dzięki nim widać, że w domu toczy się rodzinne życie. Okna, które nie są ubrane w firany, powodują w przechodniach wrażenie pustego wnętrza lub w jego środku trwa sprzątanie, lub remont. Głównym zadaniem firan jest dać poczucie komfortu wszystkich domowników. To właśnie dzięki nim możemy bez żadnego trudu zobaczyć, co się dzieje na dworze przy jednoczesnym zachowaniu naszej prywatności. Dzięki założonym w oknach firanom mamy poczucie intymności przed otaczającym nas światem. Firany sprawiają, że wnętrze robi się ciepłe i przytulne. Udekorowane wnętrze firanami daje poczucie przyjemnego klimatu wszystkim użytkownikom. Firanki w niezwykle skuteczny sposób wypełniają surowe wnętrze oraz potrafią zmiękczyć twarde ściany, przy jednoczesnym zgubieniu odbijającego się efektu echa. Okna bez wiszących firan powoduje, że w pomieszczeniu robi się chłodny, surowy nastrój. 

Firany potrafią ukryć mankamenty 

Idealnie dobrane firany do okna potrafią dopełnić każdą aranżację wnętrza, niezależnie od tego, jaki panuje w nim styl. Na polskim rynku jest dostępnych szeroki wybór firan, dlatego bez żadnego problemu dopasujesz go do dowolnej stylizacji. Prawidłowo wybrany model firany podkreśli w dodatkowy sposób stylizację wnętrza oraz uwydatni jego atuty. Firany stanowią również kluczowy element wystroju. Długie i symetryczne firany mogą posłużyć jako dodatkowy mebel, które w idealnie uzupełni finalny efekt. Odpowiednio dobrane firany do wnętrza potrafią wyeksponować wszystkie jego zalety i zakryć ewentualne niedociągnięcia panujące w pomieszczeniu. Jest to jeden z powodów, dla którego nie należy z nich rezygnować. 

firany dobry wybór a dostęp do światła słonecznego

Jednym z powodów, dla którego ludzie rezygnują z firan, jest wykorzystanie maksymalnego dostępu do światła słonecznego w pomieszczeniu. Jednak firany nie muszą wcale go ograniczać. Jednym z ciekawych rozwiązań jest zastosowanie dwóch firan założone na jednym karniszu. W ten sposób można je rozsunąć na boki w dzień i zasunąć w nocy by nikt nie widział, co jest w środku. W ten sposób będziesz miał światło słoneczne w ciągu dnia i intymność w ciągu nocy.